Altered Carbon Nasıl Bir Dizidir? – Altered Carbon Dizi İncelemesi

2018 / +16 / 1 sezon / 10 bölüm

Altered Carbon, Netflix şirketinin iddialı projelerinden biri olarak karşınıza çıkıyor. Netflix orijinal bir yapıyla izleyiciyle buluşuyor ve seyircinin bu anlamdaki beklentisini yerine getiriyor. Dizide fütüristik bir yaklaşım ya da evren dediğinizde aklınızda canlanan manzara Tokyo sokaklarındaki dükkanların gece karanlığındaki renkli ışıkları canlanacaktır.

Dizi çoklu gezegenler evreninde geçiyor. Çok sayıda gezegende yaşam var ancak uzayla dizide işiniz olmayacak. Olaylar ana karakter Takeshi Kovacs etrafında geçecek. Kovacs çocukluğundan beri evrenler arasında düzeni sağlayan bir orduda yer alıyor. Ancak daha sonra bir anda kendini isyancılar arasında buluyor. Kendine Elçiler diyen bir grubun amacı ölümsüzlüğü beden yenileme yoluyla yenen Meth insanlarına karşı mücadele etmek. Dizide Taheshi hariç tüm elçiler ölüyor ve Takeshi bunun üzerine birkaç yıl sonra buza yatırılıyor.

Dizi eski bilimkurgu yapımlarında sıklıkla yıllar sonra izlendiğinde komik duruma düşmemek adına riski adımlar attıklarında daha sarkaskik bir üslubu ortaya koyarlardır. Yakın zaman diliminde, çağımızın teknik yeterliliği ve teknolojik öngörüsü geliştikçe bu anlamda özgüveni yüksek yapıtlar karşımıza çıkmaya başladı.

Altered Carbon, riskli bir atılım yapacağında sarkastik üsluba yavaşça bürünerek bilimkurgu seven izleyicilerin ağzında hafif bir tat bırakan bir dizi.

Altered Carbon Nasıl Bir Dizidir? – Altered Carbon Dizi İncelemesi” için bir yorum

  • Ocak 20, 2019 tarihinde, saat 9:09 pm
    Permalink

    Çok etkili bir dizi 1.bölümüne hayran kaldım valla..

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir