Atiye; Nefes Kesen Yeni Türk Netflix Dizisi!

Netflix Türk dizisi Atiye yayında! Dünya’nın en önde gelen online film ve dizi platformu Netflix, ilk Türk dizisi Hakan Muhafız (The Prodector) dizisinin ardından yeni bir Netflix Türk dizisi Atiye ‘yi yayınlayarak adından yine söz ettirmeyi başardı. Yaklaşık 2 Milyon kullanıcısı bulunan Netflix’in yeni Türk dizisi Atiye’yi sizler için izleyip, değerlendirdik.

Yeni Türk Netflix Dizisi Atiye nasıl bir dizidir?

Atiye, tam da isminin karşıdaki insanlarda bıraktırdığı izlenimden de anlaşıldığı üzere, ana konusunu Atiye isminde bir kadın üzerine işlenmiş; kurgu ve görsel sanatın en ince detaylarına kadar işlendiği sürükleyici, heyecan dolu oldukça farklı bir yapıt. Yeni Türk Netflix dizisindeki bu güçlü karaktere hayat veren isim ise, geçmişte rol aldığı projelerde adından sık bir şekilde söz ettiren Beren Saat. Atiye süre açısından da klasik Türk dizilerinden ayrışıp, Netflix platform mantığındaki diğer diziler olduğu gibi ortalama olarak 45 dakika süreyle yayınlanıyor. En uzun bölümü 55 dakikalık süre boyunca gösterilecek olan son bölümü. 27 Aralık tarihinde ilk bölümü yayınlanan ve İlk sezonu 8 bölümden oluşan bu dev yapıt, izleyenleri aile bağları, karmaşık sırlarla dolu bir dünyaya sürüklüyor.

Atiye karakterine hayat veren Beren Saat dışında, dizide öne çıkan diğer isimler ise Mehmet Günsür, Melisa Şenolsun ve Metin Akdülger. Genç, hoş görünümlü, güzel bir bayan olmasının dışında Ressam kimliği taşıyan Atiye, İstanbul’da kendi halinde mutlu bir hayat yaşamaktaydı. Ta ki Göbeklitepe’ de bir keşif sırasında yapmış olduğu kazı nedeniyle hayatı baştan aşağıya değişene dek..  Bu kazı ona geçmişe yönelik çarpıcı olayların yaşanmasına, o döneme ait sırların peşine düşmesine karar vermesiyle heyecan dolu bir yapıt haline dönüşmüş. Dizinin ilk planında ön plana çıkan bir diğer ayrıntı da Atiye ‘nin sevgilisi Ozan’la yapmış olduğu cesur sevişme sahneleri. Aşk-ı Memnu dizisinde bu nedenle adından sıkça söz ettiren Beren Saat, belli ki bu dizide de cesur hareketlerini yansıtmaya devam edecek. Dizinin ilerleyen bölümlerinde olabilecekleri hakkında bizlere bırakmış olduğu hissiyat bu şekilde.

İlk bölümüyle oldukça yüksek bir izlenme erişimi elde edip sosyal medya da adından sıkça söz ettiren Atiye dizisini diğer Türk yapıtlarından ayrışıp, farklı bir proje olması nedeniyle bizler oldukça beğenerek izledik. Sizler de Atiye’nin tüm bölümlerini Netflix dijital yayın platformu üzerinden izleye bilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Sex Education başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir