Chilling Adventures of Sabrina Nasıl Bir Dizidir? – Chilling Adventures of Sabrina Dizi İncelemesi


2018 / +16 / 1 Sezon / 11 Bölüm

, Sabrina the Teenage Witch’in bir karanlık anlatımıdır. Dizide, ana karakterimiz olan Sabrina, kendi içerisinde yer alan ikili benliğiyle bağdaşmaya çalışmaktadır. Sabrina, yarı cadı, yarı da ölümlü olarak bir hayat sürmektedir. Dizide Sabrina’yı tehdit eden şeytani güçler bulunmaktadır. Ana karakterimiz olan Sabrina, bu şeytani güçlerle savaşmaktadır. Aynı zamanda da, ailesiyle de uğraşmak zorundadır.

Chilling Adventures of Sabrina Nasıl Bir Dizidir? - Chilling Adventures of Sabrina Dizi İncelemesi

Dizinin pilot bölümünü Roberto Aguirre Sacasa kaleme almıştır. Dizinin yönetmen koltuğunda ise, Lee Toland Krieger oturmaktadır.

Chilling Adventures of Sabrina Nasıl Bir Dizidir? - Chilling Adventures of Sabrina Dizi İncelemesi

dizisi, 90’larda çekilen Genç Cadı Sabrina dizisinin günümüz şartlarına tekrar tasarlanıp dokunulması ile karşımıza çıkmaktadır. Dizi barındırdığı fantastik ögelerin yanı sıra, gerçek hayattan da, somut ögeleri izleyiciyle buluşturmaktadır. Bu durum diziyi izleyenlerde, “Cadılarda bizdenmiş” algısı oluşturmaktadır. sürdürmüş olduğu ayrımcılığa karşı politikası, bu dizi içerisinde de izleyiciye hissettiriliyor.

Bir önceki yazımız olan Maniac Nasıl Bir Dizidir? – Maniac Dizi İncelemesi başlıklı makalemizde Maniac, Maniac Dizi İnceleme ve Maniac Dizisi hakkında bilgiler verilmektedir.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir