Daredevil Nasıl Bir Dizidir? – Daredevil Dizi İncelemesi

2015 / +7 / 3 Sezon / 39 Bölüm

Kör bir avukat, gündüzleri suçluları adaletin önüne çıkarmaktadır. Ancak geceleri, bu suçluları dayak atarak adam etmeye çalışmaktadır. Bu dünya içerisinde geçen , bir Marvel uyarlamasıdır. dizisi, karanlık dünyası ve çizgi roman uyarlamalarıyla çok farklı bir yerde konumlanmaktadır.

Daredevil Nasıl Bir Dizidir? – Daredevil Dizi İncelemesi

Marvel her ne kadar sinema sektöründe X-Men, Örümcek Adam, Galaksi’nin Koruyucuları, Kaptan Amerika ve Iron Man gibi çizgi film uyarlamalarıyla DC ile arasında oldukça büyük bir fark açmış olsa da, dizi sektöründe Batman kadar ciddi bir işe imza atamamış durumdadır.

Daredevil Nasıl Bir Dizidir? – Daredevil Dizi İncelemesi

Daredevil dizisi, bir süper kahraman dizisinden çok, karanlık bir suç dramı olarak izleyicinin karşısına çıkmaktadır. Dizinin prodüktörlüğünü, Steven De Knight ve Drew Goddard yapmaktadır. Daredevil, çürümekte olan New York’un arka bahçesindeki Hell’s Kitchen’ın düzeninin sağlanmasını konu edinmektedir.

Bir önceki yazımız olan Diablero Serüvenler Dizisi Nasıl Bir Dizidir?Diablero Serüvenler Dizisi Dizi İnceleme başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir