DARK Dizisi Nasıl Bir Dizidir? – Dark Dizi İnceleme

; 2017 / +16 / 1 Sezon / 10 Bölüm

Bu diziyi izlerken kafanız sık sık karışacak..

Dark dizisi Almanya’nın Winden adındaki küçük bir kasabasında 2019 yılında geçiyor, adından da anlaşılacağı gibi dizinin karanlık bir havası var, benim için dizinin en sevdiğim yanlarından birisi, beni sürekli düşünmeye teşvik etmesiydi, Winden kasabasının en önemli yanlarından birisi kasabada eskiden kurulmuş bir nükleer santral olması, bu santral uzun zamandır aktif ve bi kaç yıl içerisinde kapatılacak, santralde yapılan deneyler kasaba halkını az da olsa etkiliyor ve etkileceyek.

DARK Dizisi Nasıl Bir Dizidir? - Dark Dizi İnceleme

Dizinin konusu bu nükleer santralin etrafında dönüyor, ana karakterimiz olan genç adam, olayları çözmeye çalışırken çarpıcı gerçekleri çok kötü yollardan öğreniyor.

DARK Dizisi Nasıl Bir Dizidir? - Dark Dizi İnceleme

Farklı zaman dilimlerine hazır olun!

Zaman yolculuğuyla ilgili bir çok film ve dizi izlemişsinizdir. Dark bu diziler arasından farklı bir hikaye anlatımıyla sıyrılıyor, hikaye içerisinde paradox bulunuyor ve bu paradox dizinin en çarpıcı noktası, ayrıca zaman makinesini kafanızda canlandırdığınızı biliyorum ama düşündüğünüz gibi değil. Bilim-kurguyu tahmin ettiğim gibi işlememişler, minimalist bir bilim-kurgu çizgisi var ama hikaye anlatımı o kadar iyi yedirilmiş ki bilim-kurgu kısmına pek takılmıyorsunuz. Benim sevdiğim bilim-kurgu temam daha çok CyberPunk temalı bilim-kurgulardır. Aranızda benim gibi düşünen de vardır eminim, kısacası Dark izlenmesi gereken dizilerden birisi.

DARK Dizisi Nasıl Bir Dizidir? - Dark Dizi İnceleme

Gizem, Bilim-Kurgu ve Gerilim seviyorsanız Dark size göre.

Bir önceki yazımız olan Black Mirror Nasıl Bir Dizidir? - Black Mirror Dizi İnceleme başlıklı makalemizde Black Mirror, Black Mirror IMDb ve Black Mirror İnceleme hakkında bilgiler verilmektedir.

DARK Dizisi Nasıl Bir Dizidir? – Dark Dizi İnceleme” için bir yorum

  • Ocak 29, 2019 tarihinde, saat 8:44 pm
    Permalink

    Son derece bilgilendirici bir yazı ve site olmuş okumanızı tavsiye derimgayet yararlı şeyler

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir