Glitch Nasıl Bir Dizidir? – Glitch Dizi İncelemesi

2015 / +16 / 2 Sezon / 12 Bölüm

Bilim kurgu ve gizem türlerinin harmanlanması sonucu ortaya çıkan dizisi, psikolojik drama dalında bir dizi olarak izleyiciyle buluşmuştur. kelimesinin Türkçe karşılığına bakıldığında “Aksaklık, arıza ve hata” anlamlarına gelmektedir.

Glitch Nasıl Bir Dizidir? – Glitch Dizi İncelemesi

Glitch dizisinin konusuna bakıldığında ise, dizinin ilk bölümünde izleyici kendisini 2015 yılında Avustralya’da Yoorana isimli sakin ve küçük bir kasabada bulmaktadır. Dizinin hikayesi bir gece vakti, mezarlıkta başlamaktadır. Mezarlıkta olağanüstü bir hareketlilik vardır. Bazı mezarları yararak içinden bir grup çamura bulanmış olan çıplak insanlar bulunmaktadır.

Glitch Nasıl Bir Dizidir? – Glitch Dizi İncelemesi

Mezarları yaran, çamurlu ve çıplak halde olan insanlar korkul halde neler olduğuna dair kafa karışıklığı içerisinde mezarlıkta dolaşmaktadırlar. Bu esnada seslerin çoğalmasından dolayı mezarlık yakınlarından bir ihbar yapılmıştır ve kasabanın polis memurlarından James Hayes ihbar üzerine mezarlığa gelmiştir.

Bir önceki yazımız olan Diablero Serüvenler Dizisi Nasıl Bir Dizidir?Diablero Serüvenler Dizisi Dizi İnceleme başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir