Glow Nasıl Bir Dizidir? – Glow Dizi İncelemesi

2017 / +7 / 2 Sezon / 20 Bölüm

Netflix, dünya üzerinde orijinal yapımlara imza atmasıyla dizi severlerin vazgeçilmezi haline gelmiştir. Kamera önü ve arkasına aldığı güçlü ekiple bu kez ringlerin tozunu arttırmaya gelmiştir. ABD’de 80’li yıllara damgasını vuran Glow’un hikayesi, bu kez Netflix’in dokunuşlarıyla tekrardan hayat bulmuştur.

Hayatlarını yoluna sokmaya çalışırken kendilerini bir anda ringde bulan ve parlamaya hazır olan bir grup, el ele vermiş şekilde “alışılmadık” kadının etrafında dönmektedirler. Glow, komedi türünde olan bir dizidir. İlham kaynağı düşünüldüğünde bile merak uyandırmaktadır.

Dizinin kamera arkasındaki ekipte yer alan isimler saymakla bitmiyor. Orange Is The New Black ve Nurse Jackie dizilerinin yapımcıları olan Carly Mensch ve Liz Flahive ikilisi, dizinin oluşmasını sağlamışlardır. Dizinin yapımcısı ise, yine Orange Is The New Black dizisinin yaratıcısı olan Jenji Kohen’dir.

Bir önceki yazımız olan Diablero Serüvenler Dizisi Nasıl Bir Dizidir?Diablero Serüvenler Dizisi Dizi İnceleme başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir