Hakan Muhafız Nasıl Bir Dizidir? – Hakan Muhafız Dizi İnceleme


2018 / +16 / 1 Sezon / 10 bölüm

dizisi şirketinin Türkiye arenasında yaptığı ilk orijinal yapımdır. Bu yapımda başarılı bir kadro bir arada ve tarihi olaylar fantastik bir şekilde harmanlanarak izleyiciyle buluşmuş. Bu anlamda dizi yenilikçi bir anlayışa sahiptir. Dizi hikayesi riske girmeden, Gılgamış Han’dan gelen hikaye anlatmanın en etkili yoluyla izleyiciye sunuluyor.

Hakan Muhafız Nasıl Bir Dizidir? - Hakan Muhafız Dizi İnceleme

Dizide sadık olanlar bulunuyor. Muhafıza sadık olan topluluk onu koruyor ve eğitiyor. Dizide ne çekici noktalardan biri  bu yapılanma. Ancak bu yapılanma hakkında ayrıntılı bir bilgiye yer verilmiyor. Kuralları, yapılanması ve hiyerarşik düzeni hakkında bilgilerimiz sınırlı kalıyor. Ancak anlayabildiğimiz ölçüde örgüt içinde yaş bir kıdem getiriyor. Ancak bu kıdemin ne olduğu ve ne işe yaradığı havada kalan durumlar arasında. Örgütte yer alan ailelerin kan yoluyla devam ettiği bilinen tek gerçek. Dizide İstanbul’u yok etmeye çalışan ölümsüzleri yok etmeye çalışan bir muhafız var.

Hakan Muhafız Nasıl Bir Dizidir? - Hakan Muhafız Dizi İnceleme

Ayrıca dizinin geneli boyunca izleyiciyi ters köşe yapma çabası görülüyor. Kötü adamı bulma konusunda izleyiciye ilk etapta ser veriliyor ama sır verilmiyor. Bakalım dizinin kötü adamını bulma konusunda benim gibi başarılı olabilecek misiniz? Son kalan ölümsüzü tahmin etmeniz için verilen ip uçlarının çok karmaşık olduğunu siz de izledikçe göreceksiniz.

Hakan Muhafız Nasıl Bir Dizidir? - Hakan Muhafız Dizi İnceleme

Bir önceki yazımız olan Narcos Mexico Nasıl Bir Dizidir? - Narcos Mexico Dizi İnceleme başlıklı makalemizde Narcos Mexico, Narcos Mexico Dizi İnceleme ve Narcos Mexico Nasıl Bir Dizidir? hakkında bilgiler verilmektedir.Hakan Muhafız Nasıl Bir Dizidir? – Hakan Muhafız Dizi İnceleme” için 6 yorum

 • Ocak 26, 2019 tarihinde, saat 9:41 pm
  Permalink

  Dizinoloji @cnaltinel0

  Yanıtla
 • Ocak 29, 2019 tarihinde, saat 8:42 pm
  Permalink

  site güzel ama bu film kötü türklerinde güzel filmler yapmaya başlaması lazım netflixte

  Yanıtla
 • Ocak 29, 2019 tarihinde, saat 8:57 pm
  Permalink

  güzel dizi gerçekten editörün ellerine sağlık.

  Yanıtla
 • Mayıs 21, 2019 tarihinde, saat 2:53 am
  Permalink

  gerçekten bu diziye bayılıyorum, incelemeniz için çok teşekkürler.

  Yanıtla
 • Haziran 1, 2019 tarihinde, saat 11:41 pm
  Permalink

  bilgilendirme için sağol canavar 😀 ama bu yabancı dizi değil 😀

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir