En İyi Hukuk Dizisi How To Get Away With Murder

Cinayet, suç dizilerine yeni bir boyut getiren “How To Get Away with Murder” dizisi sizi izlerken olayın içinde yaşıyor hissine kapılmanızı sağlayacak. Sürükleyiciliğiyle size bölümlerini peş peşe izletecek cinsten.

Eylül 2014’te yayınlanmaya başlayan dizinin günümüzde hala çekimleri devam etmektedir. Netflix‘e yakın zamanda bölümlerinin eklenmesi diziyi tekrar gündeme getirdi ve ön plana çıkardı. Bir bölümü yaklaşık 43 dakika sürüyor. 1 sezon 15 bölümden oluşuyor ve şuan 5 sezonu yani toplam 75 bölümü yayınlanmış bulunmaktadır. 6. sezonun çekimleri devam ediyor ve bu sezonun final sezonu olacağı açıklandı.

Dizi Middleton Hukuk Okulu’nda Ceza Hukuku dersiyle başlıyor. Burada ana karakterimiz Viola Davis’in hayat verdiği savunma avukatı Annalise Keating, sınıfından seçtiği 5 başarılı ve azimli öğrenci ile ekibini oluşturuyor. Sonrasında her dava, dosya inceleme, araştırma, gerçekleri açığa çıkarma, duruşma ve sürükleyici çözümlere şahit oluyorsunuz. Annalise Keating işinde o kadar başarılı ki günümüzde “İyi avukat insanı ipten alır.” lafı izlerken sizin de kulaklarınızda yankılanacak. Ve izledikçe harika oyunculuğuna siz de şahit olacaksınız.

Her bölümde farklı davalar ve yeni tipler göreceğiniz dizide sürekli gerilim yaşamaya ve şaşırmaya hazır olun. Çünkü her bölümde beklemediğiniz ve sizi tatmin edecek güzel senaryoyla karşılaşacaksınız. Kafanızdan sık sık “Katil kim? Suçlu nerede? Bu işin içinden nasıl çıkılacak?” sorularını geçirmeye hazır olun. Hatta sık sık katil tahmin edip yanılmaya da. Gördüğümüz, izlediğimizden hukuk dizilerinden çok daha kaliteli hazırlanmış bir kurguya sahip.

Karakterlere geldiğimizde ise ilk bölümlerde çok farkına varamasakta hepsinin bir bir özenle seçildiğini anlıyoruz. Hepsinin görüldüğü aksine derin bir geçmiş ve hayat hikayesine sahip olduklarını görüyoruz.

Peter Nowalk’ın yarattığı “How To Get Away with Murder”dizisinin yapımcısı Shonda Rhimes’tır. ABD yapımı filmi ABC kanalında her perşembe şeklinde yayınlanmıştır. Yayınlandığı sırada da yüksek reytingler elde etmiştir.

İzlediğinizden diziden beklentiniz klişelerden uzak ve sürekleyici olması ise bu sizi tam size göre. Yeni bir atmosfere ve ters köşelere hazır olun. Ekip olarak şimdiden iyi seyirler dileriz 🙂

Bir önceki yazımız olan Diablero Serüvenler Dizisi Nasıl Bir Dizidir?Diablero Serüvenler Dizisi Dizi İnceleme başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir