La Casa De Papel Nasıl Bir Dizidir? – La Casa De Papel Dizi İnceleme


La Casa De Papel / 2017 / +16 / 2 sezon / 22 bölüm

La Casa de Papel dizisi, Dali maskeleri ve kırmızı tulumlarıyla darphaneye girerek orayı soymaya çalışan 9 kişinin hikayesini ekranlara getiriyor. Profesör, Nairobi, Tokyo, Berlin, Moscow, Helsinki, Oslo, Rio ve Denver isimlerinden oluşan ekip bir Ocean’s 9 gibi çalışarak her bölümde stratejilerini gözler önüne seriyorlar.

La Casa De Papel Nasıl Bir Dizidir? - La Casa De Papel Dizi İnceleme

Rakip polislerin başı çeken kahramanlarından biri ise  özel hayatı sorunlu olan bir kadın dedektif. Bu kadına aşık olan şişman, gözlüklü ve sorunları olan bir erkek dedektif yer alıyor. Bu klişe yine dizide bizi bekliyor! Dizinin karakterleri genel olarak bu şekilde. 9 kişi darphaneye girerek bizi orada rehin aldıkları insanlarla yüzleştiriyorlar. Dizide hırsızlar oldukça sevimli ve sevilebilir tipler.

La Casa De Papel Nasıl Bir Dizidir? - La Casa De Papel Dizi İnceleme

Psikolojik olarak rahatsız biriyseniz bu dizi kadar sizi dürtebilen bir yapım daha yoktur. Kimi sevip kimden nefret edeceğinize dair bir fikriniz yok. Dizide öyle manevralar var ki bir aşamadan sonra Stockholm Sendromu tarafınızı değiştirebiliyor. Yazarlar insan psikolojisini çok iyi entegre etmişler. Her ölümde yaptıkları minik hareketler izleyicileri oldukça etkisi altına alıyor. Genel olarak bizler yıllarca ezilmiş, siyasi anlamda anarşi olan fikirleri çok seviyoruz. Yakın tarihimizde böyle bir olay yaşadığımız için ülke olarak bu filme alışkınız. Düzene karşı olan filmler gibi bu dizi de ilginizi çekecektir.

La Casa De Papel Nasıl Bir Dizidir? - La Casa De Papel Dizi İnceleme

Bir önceki yazımız olan House of Cards Nasıl Bir Dizidir? - House of Cards Dizi İnceleme başlıklı makalemizde house of cards, house of cards inceleme ve house of cards kaç bölüm hakkında bilgiler verilmektedir.La Casa De Papel Nasıl Bir Dizidir? – La Casa De Papel Dizi İnceleme” için 3 yorum

  • Ocak 29, 2019 tarihinde, saat 8:43 pm
    Permalink

    gayet iyi bilgirendirici ilgili kişiler okursa yararı olur bana olduğu gibi

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir