Merlin İnceleme Merlin Nasıl Bir Dizidir?

5 Sezon / 65 Bölüm

Evet öncelikle herkese merhabalar, bu yazımda sizlere dizisini kendi görüşlerim ve deneyimlerim ile aktarmaya çalışacağım. Bu yazı, yabancidizicanavari.com ve monsterofseries.com birleşik projemin ilk içeriği olduğu için, bu yazıları yazarken klavyedeki her tuşa bastığımda, ayrı bir heyecan hissediyorum. Keyifli okumalar…

Beni yabancı dizi kavramına aşık eden ve gerçekten bir baş yapıt olan dizidir Merlin. Aslında Gerçek ismi ‘Adventure of Merlin’ yani Merlin’in Maceralarıdır.

Merlin İnceleme Merlin Nasıl Bir Dizidir?

Gerek sürükleyici bir hikayesi olması ile, gerek de her bölümün dolu dolu ve zengin bir içeriğe sahip olması ile şüphesiz , birçok kişinin unutulmaz diziler listesinde yerini almıştır. Prensiplerim doğrultusunda her daim dizileri, spoiler vermeden incelemeye ve sizlere aktarmaya özen göstermekteyim. Bu yüzden yazılarda hiçbir şekilde uyarısız bir şekilde spoiler vermeyeceğime, gönül rahatlığı ile güvenebilirsiniz.

Merlin’in Maceraları: Biliyorum ki, dizinin üzerinden yıllar geçti ve dizinin çekim kalitesi, günümüze göre oldukça düşük kalıyor. Ayrıca kesinlikle Türkçe Dublaj izlememenizi öneriyorum. Türkçe altyazılı bir şekilde Netflix’ten veyahut internetten tüm bölümlerine ulaşabilirsiniz. Ayrıca Türkiye’ye kısa süreli ve zengin içerikli dizilerin varlığını tanıştıran bir dizi olduğunu da düşünüyorum. Dizi temel olarak kurgulanmış bir çağda tasarlanmış ve ona keza yaratıklar ve karakterler, olağanüstü. Böylesine bir içeriğin nasıl bu kadar zenginleştirildiğini ve 65 bölüm akıcı bir şekilde üretildiğini düşünecek olursak, burada senaristin, yönetmenin ve oyuncuların çok entegre bir şekilde iş ortaya koyduğunu söylenilebilir.

Merlin Dizi Oyuncuları: Çok tanındık isimlere rastlayamayacak olsanız da, tamamen ismi duyulmamış oyuncular olduğunu söylemek de, kesinlikle haksızlık olur, başrollerde yer alan Colin Morgan ve Bradley James ikilisinin, gerçekten ünlü ve yetenekli oyuncular olduğu şüphesizdir.

Merlin İnceleme Merlin Nasıl Bir Dizidir?

Fotoğraflarda da görebileceğiniz üzere Katie McGrath, çok sinsi bakıyor. Bu bakışları aklınızdan çıkarmayın çünkü diziyi izlediğinizde, neden Katie’ye bu kavramı belirttiğimi anlayacaksınız.

Merlin Dizisi genel olarak izleyicileri kurgusu ve dramı ile etkileyen bir dizidir. İçeriğinden fazla bahsetmesem de Merlin’in Maceraları dizisini, mutlaka izlemenizi öneriyorum.

Merlin İnceleme Merlin Nasıl Bir Dizidir?” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir