Mindhunter Nasıl Bir Dizidir? – Mindhunter Dizi İncelemesi

2017 / +16 / 1 Sezon / 10 Bölüm

2017 yılında çıkan diziler arasında, birçok kişiye göre açık ara en iyi dizi Mindhunter’dı. Yönetmen koltuğunda David Fincher olan dizide, dizinin yönetmeninin hiçte yabancı olmadığı bir konu işlenmektedir. O da, seri katiller. David Fincher, seri katiller dünyasını bu seferde, dizi formatına taşımıştır.

Dizinin ana konusu, kurbanlarına oldukça korkunç şeyler yapan seri katillerin psikolojisini anlama çabasında olan iki dedektifin hikayesinin anlatılmasıdır. Dizi tamamen gerçek hikayeler üzerinden şekillenmektedir. Mindhunter dizisi, aynı zamanda bir kitap uyarlamasıdır. Eski bir FBI ajanı olan John E. Douglas’ın anılarını anlatmış olduğu kitabı, “Mind Hunter: Inside FBI’s Elite Serial Crime Unit”den uyarlanmıştır.

MINDHUNTER

Dizinin başrollerini iki isim paylaşmaktadır. Holden Ford rolüyle Jonathan Groff ve Bill Tench rolüyle de, Holt McCallany bulunmaktadır. 2017 yılında Netflix’te izleyiciyle buluşan dizinin ilk sezonu 10 bölümden oluşmaktadır. Dizinin 2. sezonu ise, 2019 yılı içerisinde izleyiciyle buluşacaktır.

Bir önceki yazımız olan Diablero Serüvenler Dizisi Nasıl Bir Dizidir?Diablero Serüvenler Dizisi Dizi İnceleme başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir