Mindhunter Nasıl Bir Dizidir? – Mindhunter Dizi İncelemesi


2017 / +16 / 1 Sezon / 10 Bölüm

2017 yılında çıkan diziler arasında, birçok kişiye göre açık ara en iyi dizi ’dı. Yönetmen koltuğunda David Fincher olan dizide, dizinin yönetmeninin hiçte yabancı olmadığı bir konu işlenmektedir. O da, seri katiller. David Fincher, seri katiller dünyasını bu seferde, dizi formatına taşımıştır.

Mindhunter Nasıl Bir Dizidir? – Mindhunter Dizi İncelemesi

Dizinin ana konusu, kurbanlarına oldukça korkunç şeyler yapan seri katillerin psikolojisini anlama çabasında olan iki dedektifin hikayesinin anlatılmasıdır. Dizi tamamen gerçek hikayeler üzerinden şekillenmektedir. Mindhunter dizisi, aynı zamanda bir kitap uyarlamasıdır. Eski bir FBI ajanı olan John E. Douglas’ın anılarını anlatmış olduğu kitabı, “Mind Hunter: Inside FBI’s Elite Serial Crime Unit”den uyarlanmıştır.

Mindhunter Nasıl Bir Dizidir? – Mindhunter Dizi İncelemesi
MINDHUNTER

Dizinin başrollerini iki isim paylaşmaktadır. Holden Ford rolüyle Jonathan Groff ve Bill Tench rolüyle de, Holt McCallany bulunmaktadır. 2017 yılında ’te izleyiciyle buluşan dizinin ilk sezonu 10 bölümden oluşmaktadır. Dizinin 2. sezonu ise, 2019 yılı içerisinde izleyiciyle buluşacaktır.

Bir önceki yazımız olan The Kominsky Method Nasıl Bir Dizidir? - The Kominsky Method Dizi İncelemesi başlıklı makalemizde The Kominsky Method, The Kominsky Method Dizi İnceleme ve The Kominsky Method Dizisi hakkında bilgiler verilmektedir.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir