House of Cards Nasıl Bir Dizidir? – House of Cards Dizi İnceleme

2013 / +16 / 6 Sezon / 73 Bölüm

Günümüz Washington bölgesinde geçen House of Cards hikayesi, Güney Karolina 5. Bölgeden demokrat partiye seçilmiş olan Frank Underwood ve eşi Claire Underwood’a ait hikayeyi anlatıyor. Amerika Dış İşleri Bakanı olmayı bekleyen ancak çabasının karşılığını alamayan Frank bu durum karşısında hayal kırıklığı yaşıyor ve dizinin başlangıcında beklenmeyen planlar içine giriyor. Frank’a acımasız planlarında, eşi Claire de yardım ediyor ve yaratıcı planları uygulamaya koyuyorlar. Dizide istediğini almak için uğraşan bir adamın gözünü ne kadar karartabileceğine şahit olacaksınız.

Frank bu süreçte oldukça hırslı bir gazeteci imajı çizen Joe Barnes’e Beyaz Saray içinde ye alan bilgileri sızdırıyor ve onu manipüle etme yoluyla amaçlarına ulaşmaya çalışıyor. Frank, Beyaz Saray hayatından birçok kişiye benzer yaklaşımlar sergiliyor ve asıl amacı olan oval ofise en fazla yakınlığa erişmek oluyor. Eşi Claire ve yardımcısı Doug Stamper’in bu konuda ona nasıl bağlı olduğunu ve yardım ettiğini dizi boyunca görebilirsiniz.

Doug karakteri ne kadar Frank’e kayıtsız olarak bağlı olsa da bazen hatalar yapabilen bir karakter olarak göze çarpıyor. Doug’un yaptığı hatalar Frank’a ve nihai planına bazı durumlarda ciddi zararlar verebiliyor ve Frank için bir tehdit oluşturabiliyor.

Bakalım Frank nihai planına ulaşabilecek mi ve karşısına gelen zorlukları aşabilecek mi? Hem de Doug’a rağmen…

Bir önceki yazımız olan Altered Carbon Nasıl Bir Dizidir? - Altered Carbon Dizi İncelemesi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir