Peaky Blinders Dizisi Nasıl Bir Dizidir? – Peaky Blinders Dizi İnceleme

2017 / +16 / 4 sezon / 24 bölüm

Peaky Blinders dizisi İngiltere’de geçiyor. Komünistlerin yeni yeni filizlendiği, İngiltere’nin soğuk ve puslu atmosferi, sanayinin artmaya başladığı dönemde oldukça iyi yaşatılıyor. 1. Dünya Savaşın başarıyla atlatmış İngiltere bazı çetelerin etkisine giriyor ve bunlardan biri de kaçak bahis ve hırsızlık yoluyla geçinen , aile bağları güçlü olan Peaky Blinders çetesi. Başrolde ve aynı zamanda Shelby ailesinin başında olan Thomas Shelby bir hipodroma sahip olmak istiyor ve ailesini meşru kılmak için her şeyi yapıyor.

Thomas’tan söz açılmışken, en ufak kavgayı bile anlamlı hale getiren bu adam; zeki, sert, beyefendi tavra sahip, romantik ve savaş anılarından kurtulmaya çalışan bir tip. Asıl hikaye de hırsızlık sonucunda çalınan malların devlete ait teknoloji olan ağır makineli tüfekler olmasının anlaşılmasıyla başlıyor. Tüfekler saklanıyor ve sonuç kestirilemiyor. Devlet, çalınan tüfekleri bulmak için özel bir dedektif görevlendiriyor ve dizi Thomas ile dedektif arasında geçen zeka ve bilek güreşi haline geliyor. Karşılıklı yaşanan bu güç gösterisi gerçekçi kavgalar, efsaneleşen müzikle, sesler ve oyunculukla harmanlanınca izlenilesi bir yapıt ortaya çıkmış.

Çetesinin yükselişine ve Thomas’ın hayalini gerçekleştirme çabasına, zorluklarla baş etme gücüne, sabır ve zeka ürünü hamlelerine bol bol tanık olacaksınız.  Dizide dönemin İngiltere’si mükemmel bir şekilde işlenmiş ve mutlaka izlemenizi önerdiğim bir dizi.

Bir önceki yazımız olan Outlander Nasıl Bir Dizidir? - Outlander Dizi İnceleme başlıklı makalemizde netflix outlander, netflix romantik diziler ve netflixOutlander Dizi İncelem hakkında bilgiler verilmektedir.

Peaky Blinders Dizisi Nasıl Bir Dizidir? – Peaky Blinders Dizi İnceleme” için 3 yorum

 • Ocak 29, 2019 tarihinde, saat 9:23 pm
  Permalink

  Arthur adamımmmmmmmmm.

  Yanıtla
 • Ocak 29, 2019 tarihinde, saat 9:31 pm
  Permalink

  Admin animasyon tarzı dizileri de paylaş

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir