Sex Education Nasıl Bir Dizidir? Sex Education Dizi İnceleme

2019 / +16 / 1 Sezon / 8 Bölüm

Toplumdaki cinsellik mizahının ve algısının genel olarak ele alındığı ve karakterlerin bir şekilde cinsel konularda uzmanlaşmaya çabalamasını konu edinen ve bu doğrultuda karmakarışık bir kurgu içerisinde yer alan Dizisi Sex Educaiton, kesinlikle aile ile birlikte izlenmeyecek türden bir dizi.

Sex Education Nasıl Bir Dizidir? Sex Education Dizi İnceleme

Açık saçık sahnelerin bolca bulunduğu ve buna karşıt ciddiyetten ödün verildiğini görebileceğiniz sahneler mevcut. Dizi çok yoğun bir izlenme rekoruna ulaşsa da, Türk mizacı için uygun türden bir dizi olduğunu düşünmüyorum. Şayet Türk toplumundaki cinsel konulardan daha dışa dönük, mizaha yönelik, uzak konulara değinilmiş.

Sex Education Nasıl Bir Dizidir? Sex Education Dizi İnceleme

Dizinin içeriğinden spoiler vermeden bahsedecek olursak, diziyi oluşturan oyuncular klasik okulda yer alıyor ve karakterlerin birçoğu cinsel ilişkiye giriyor. Buna karşıt cinsel ilişkilerde psikolojik sorunlar yaşayan bir evladımız var ki, annesi bir Seks Terapisti.

Oda bu doğrultuda uzmanlaşmak ister ve tüm bu olanlar olay döngüleri şeklinde kurgulanıp, ekranlarda yerini almakta.

2. Sezonu gelirse, umuyorum bu dizi daha özenli ve profesyonel düzeyde yapılacaktır.

Bir önceki yazımız olan Stranger Things Nasıl Bir Dizi - Stranger Things İnceleme başlıklı makalemizde Bilim-Kurgu, netflix genc dizisi ve stranger things hakkında bilgiler verilmektedir.

Sex Education Nasıl Bir Dizidir? Sex Education Dizi İnceleme” için bir yorum

  • Ocak 29, 2019 tarihinde, saat 9:32 pm
    Permalink

    İzlemeye değer mi yarın asılacağım da

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir