Stranger Things Nasıl Bir Dizi – Stranger Things İnceleme

2016 / +16 / 2 Sezon / 17 Bölüm

İnanılmaz kurgusu ve Netflix desteği ile 2016 yılında ekranlar ile bir araya gelen , şüphesiz temelinde Duffer Kardeşleri bulunduruyor. Kardeşlerin azimli ve sıkı tempodaki çalışmaları sonuca ortaya çıkan bu şaheser dizimiz, şüphesiz kendisini birçok ülkeden birçok kişiye sevdirmiş ve inanılmaz bir hayran kitlesi oluşturmuş durumda. Bende şahsen ilk 2 sezonunu değerlendirmeye alacak olursam, oldukça beğendiğim bir dizi olduğunu ve farklı tarzda içerikler ile nasıl projeler yaratılır? Bunu kanıtlayan bir yapım olduğunu belirtmek isterim.

Stranger Things Nasıl Bir Dizi - Stranger Things İnceleme

İlk sezonda, ikinci sezona müthiş bir geçit hazırlamış olan ve bu temelde içerikleri kurgulayan Duffer Kardeşler, beklenmedik sürprizler ve sahneler ile de, yabancı dizi tutkunlarını etkilemeyi başardığını görebiliyoruz.

Stranger Things Nasıl Bir Dizi - Stranger Things İnceleme

Dizinin bu kadar tutmasına yol açan bir başka unsur ise, gerçekten dizilerin artık okul, ev ve odaklı ortamlarda çekilen dizilerin dışına taşmış olarak, farklı bir evreni de Dünya ile iç içe kurgulanmış bir halde bizlere sunulduğudur.

Stranger Things Nasıl Bir Dizi - Stranger Things İnceleme

Tabi ki dizide rol alan tüm oyuncuların, rolünü gerçekten çok iyi benimsediğini ve ekranlara yansıttığını söylemezsem de, büyük haksızlık etmiş olurum. Dizi de yapmacık diyebileceğim ufacık bir kesit bile bulunmuyor. Profesyonel oyunculukların sergilenmesi ve Duffer kardeşlerin yoğun çalışmaları ile, ortaya böylesine mükemmel bir dizi çıkmasına şaşmamalı.

Stranger Things Nasıl Bir Dizi - Stranger Things İnceleme

Ayrıca dizide ele alınan gizemlerin de, önceden izleyiciler tarafından tahmin edilebilmesi, gelecek bölümlerdeki beklentileri değiştirerek, bu doğrultuda şaşkınlığa uğratıp, izlerken ki keyfi daha da yükseltiyor.

Stranger Things Nasıl Bir Dizi - Stranger Things İnceleme

Stranger Things dizi incelemesini yaptığım bu yazıyı okuduğunuz için çok teşekkür ediyorum ve yazılarımda herhangi bir spoiler bulunmadığını ve diziyi hala izlemediyseniz bile hiçbir şeyin farkında olmadan seyredebileceğinizi belirtmek isterim. Teşekkürler…

Bir önceki yazımız olan Merlin İnceleme Merlin Nasıl Bir Dizidir? başlıklı makalemizde merlin, merlin dizisi ve merlin inceleme hakkında bilgiler verilmektedir.

Stranger Things Nasıl Bir Dizi – Stranger Things İnceleme” için 3 yorum

 • Ocak 18, 2019 tarihinde, saat 10:24 pm
  Permalink

  Güncel ilk incelemesini yaptığım diziyi de sizler ile paylaştım; Şuanda bu zamana kadar yazılarım kimseye ulaşmadı. Belki ilerde bu yorumları okuduğumda, çok farklı duygulara sahip olacağım.

  Yanıtla
 • Ocak 29, 2019 tarihinde, saat 8:37 pm
  Permalink

  Sitenizin grafikleri ve tasarımı ilgi çekici ve hoş ama bazı eksiklikler var daha fazla haber paylaşırsanız güncel bir şekilde takip edilmeye devam edileceksiniz tarafımdan

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir