The Crown Nasıl Bir Dizidir? – The Crown Dizi İncelemesi

2016 / +7 / 2 Sezon / 20 Bölüm

Netflix’in orijinal yapımlarından ve İngilizce olan dizilerinden , hala İngiltere Kraliçesi ve 90 yaşında olan II. Elizabeth’in hayatından parçaları izleyiciyle buluşturmaktadır. 4 Kasım 2016 itibariyle dizi, tüm dünyayla buluşmuştur.

The Crown Nasıl Bir Dizidir? – The Crown Dizi İncelemesi

The Crown dizisi, İngiltere ve ABD ortaklığında yapılan bir dizidir. Drama türünde olan dizinin senaryosunu, Peter Morgan ve Left Bank Pictures yazmıştır. Konusu itibariyle, II. Elizabeth’in evliliği ve tahta geçmesinin ardından geçen 10 yıllık dönem anlatılmaktadır. Dizinin her sezonunda, Kraliçe II. Elizabeth’in hayatının 10 yıllık dönemleri anlatılacaktır.

The Crown Nasıl Bir Dizidir? – The Crown Dizi İncelemesi

İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth, tam adıyla Elizabeth Alexandra Mary, 21 Nisan 1926 yılında Londra’da, babasının 17. Bruton-Street adresinde bulunan evinde dünyaya gelmiştir. Ailesi Elizabeth’e Lilibeth olarak seslenirdi. Elizabeth eğitimini, kardeşi Margaret’le birlikte evinde tamamlamıştır.

Bir önceki yazımız olan Diablero Serüvenler Dizisi Nasıl Bir Dizidir?Diablero Serüvenler Dizisi Dizi İnceleme başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir