The Haunting of Hill House Nasıl Bir Dizidir? – The Haunting of Hill House Dizi İncelemesi

2018 / +16 / 1 Sezon / 10 Bölüm

Psikolojik gerilim türünde olan ve 12 Ekim 2018’de ilk sezonu Netflix üzerinden yayınlanan , ünlü bir romandan uyarlanan bir yapımdır. Shirley Jackson’ın 1959 yılında piyasaya çıkan romanı, daha önceki yıllarda iki kere sinemaya uyarlanmıştır. Kitabın, sinemaya uyarlanma tarihleri ise, 1963 ve 1999.

The Haunting of Hill House Nasıl Bir Dizidir? - The Haunting of Hill House Dizi İncelemesi

Shirley Jackson’ın kitabı, ülkemizde “Tepedeki Ev” ismiyle raflardaki yerini almıştır. Netflix tarafından yapımı ve çekimi üstlenilen dizi, 1959 yılında çıkan romanın modern uygulaması olarak karşımıza çıkmaktadır.

The Haunting of Hill House Nasıl Bir Dizidir? - The Haunting of Hill House Dizi İncelemesi

Mike Flanagan’ın hazırlamış olduğu, drama ve psikolojik drama türlerinde izleyiciyle buluşan dizisinin oyuncu kadrosu içerisinde, Michiel Huisman, Timothy Hutton, Carla Gugino, Oliver Jackson Cohen ve Elizabeth Reaser yer almaktadır. Tepedeki Ev dizisi, her ne kadar romanın modern uygulaması olsa da, sadık bir uyarlama değil. Dizi, kendi dünyasını kurmuş şekilde ilerlemektedir.

Bir önceki yazımız olan Diablero Serüvenler Dizisi Nasıl Bir Dizidir?Diablero Serüvenler Dizisi Dizi İnceleme başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir