The Rain Nasıl Bir Dizidir? – The Rain Dizi İncelemesi

2018 / +16 / 1 Sezon / 8 Bölüm

Danimarka yapımı olan The Rain, 4 Mayıs 2018 tarihi itibariyle Netflix üzerinden izleyicilerle buluşmuştur. Dizi, izleyicilerin karşısına gerilim ve macera türlerinde çıkmıştır. Dizi Netflix üzerinden yayınlanmadan önce belli bir kitle tarafından heyecanla bekleniyordu.

Dizinin konusuna bakıldığında ise, canlı hayatını sona erdiren bir yağmur vardır ve bu ölümcül yağmurun yağmasının ardından hayatta kalan insanların yaşam mücadelesi izleyicilerle buluşmaktadır. Dizinin konseptine bakıldığında ilgi çekici olduğu göze çarpmaktadır.

The Rain dizisi daha ilk bölümünden seyirciyi içerisine çekmektedir. Bu özelliğiyle başarılı bir yapım olarak karşımıza çıkmaktadır. Dizi başlamadan önce eğer konusuna hakim değilseniz, “Ne oluyor bu dizide?” diye düşünüp, kısa bir sürede etkisine kapılabilirsiniz. Yani işin özü, dizi gereksiz detaylardan arındırılarak izleyiciyle buluşmuştur.

Bir önceki yazımız olan Diablero Serüvenler Dizisi Nasıl Bir Dizidir?Diablero Serüvenler Dizisi Dizi İnceleme başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir