The Stranger: İnceleme

The Stranger: İnceleme

İkinci dünya savaşı sonrasında Franz Kindler savaşta suçlu bulunduğu için aranmaktadır. Çünkü toplama kamplarının fikir babalığını yapma ve gaz odalarının hayata geçirilmesinde öncülük yapmıştır. Amerikan polisi Kindler’ı yakalamak adına onun yakın arkadaşı ve aynı zamanda sırdaşı olan Konrad Meinike ile irtibata geçer. Olayı araştıran Wilson adında bir polis aldığı bilgiler doğrultusunda Connecticut’ta Harper adlı bir kasabaya gider. Franz Kindler isim değiştirip Charles Rankin olarak burada hayatına devam etmektedir. Hatta bir üniversitede tarih profesörlüğü yapmaktadır. Onun kimliğini bilen başkaları da olduğu ortaya çıkar. Çünkü Konrad onu yakalatamadan bir cinayete kurban gitmiştir.

Filmin gerçek olaylara dayandığı söylenmektedir. Film bir koru gerilim filmidir. Eleştirmenlere göre film oldukça ürkütücüdür ve eleştirmenlerden tam not almıştır. Film başarısını ironik tarihi konusundan almaktadır. Film çoğu kişi tarafından ibret alınmak için izlenmiştir. Sinemasal başarısından çok tarihi konusu ile ön planda olan film gerilim korku türünde bir filmdir. Filmin gerçek olaylara dayandığı ile ilgili söylentiler de vardır.

Bir önceki yazımız olan Saint Seiya: Knights of the Zodiac: 2. Sezon Ne zaman Çıkacak? başlıklı makalemizde saint seiya 2.sezon ve Saint Seiya: Knights of the Zodiac: 2. Sezon hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir