The Trotsky Nasıl Bir Dizidir? – The Trotsky Dizi İncelemesi


2017 / +16 / 1 Sezon / 8 Bölüm

Rusya yapımı başarılı dizi Trotsky farkıyla ekranlara geliyor. Dizi Kızıl Ordu’yu kurmakla görevli Troçki’nin hayatını biyografi şeklinde anlatıyor. Bu dizi 2017 yılında Rusya’da gösterime girdi. Rusya’da yayınladığı yıl büyük bir ilgi gören dizi izleyicilerin gönlünde yer edinmeyi başarmıştı. Dizi 8 bölümlüm mini bir dizi olarak adıyla farkıyla yerini aldı.

Bolşevik devriminin önemli isimleri arasında olan Lev Troçki, 1879 yılında Yanovka’da doğar. Troçki Yahudi bir ailenin oğlu olarak devrim yolunda büyük işler yaptı. Bolşevik hareketine yön veren kişilerden olan Troçki’nin asıl adı Lev Davidoviç Bronştayn olarak bilinir.  Troçki siyasete 1897 yılında adım attı. Kısa sürede Lenin’in en yakınındaki adamlardan biri haline geldi. Bizzat Lenin tarafından verilen birçok görevi başarıyla uyguladı. Lenin tarafından verilen en büyük görev Kızıl Ordu kurulması talimatıdır. Troçki bu görevi de başarıyla tamamlar ve Kızıl Ordu’yu kurar.

The Trotsky Nasıl Bir Dizidir? - The Trotsky Dizi İncelemesi

Troçki gerçekten dizi olmayı hak eden bir hayat yaşamıştır.  Filmde Troçki’ye Rus oyuncu Konstantin Khabenskiy başarılı bir şekilde hayat veriyor. Troçki’nin yükselişini, Stalin ile olan kavgasını görebilir ve Rus devrimine adım adım tanık olabilirsiniz.  Bu kez dizi Nexflix kalitesiyle ekranlara geliyor. Umarız bu diziyi sizler de beğenirsiniz. Troçki’nin maceralarla dolu hayat hikayesini izlemek için sizlere iyi seyirler diliyoruz.

Bir önceki yazımız olan Talihsiz Serüvenler Dizisi Nasıl Bir Dizidir? Talihsiz Serüvenler Dizisi Dizi İnceleme başlıklı makalemizde netflix tarihsiz serüvenler dizisi ve TALİHSİZ serüvenler dizisi hakkında bilgiler verilmektedir.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir