Unbreakable Kimmy Schmidt Nasıl Bir Dizidir? – Unbreakable Kimmy Schmidt Dizi İncelemesi

2015 / +7 / 4 Sezon / 51 Bölüm

Senaryosu 30 Rock ile tanıdığımız Tina Fey tarafından yazılan ve komedi türünde olan , 2015 yılının Ocak ayı içerisinde Netflix üzerinden izleyiciyle buluştu.

Unbreakable Kimmy Schmidt Nasıl Bir Dizidir? - Unbreakable Kimmy Schmidt Dizi İncelemesi

Birbirinden farklı özelliklerde olan 4 kadın, bir papaz tarafından kandırılarak bir yer altı mahzenine kapatılmıştır. Papaz kadınları kandırırken, dünyada kimsenin kalmadığını ve kıyametin koptuğunu söylemiştir. Diziniz başlangıcı ise, papazın kadınları kandırmasının üzerinden 15 yıl sonra gerçekleştirilen bir polis baskınıyla başlamaktadır.

Unbreakable Kimmy Schmidt Nasıl Bir Dizidir? - Unbreakable Kimmy Schmidt Dizi İncelemesi

Tutsak halde bulunan 4 kadın, polis tarafından gerçekleştirilen baskınla kurtuluyorlar ve dünyada insanların yaşamlarına devam ettiklerini ve kıyametin kopmadığını anlıyorlar. 4 kadın içerisinde, diziye adını da veren Kimmy Schmidt başroldedir. Dizinin ilk bölümünde bir talk show’a katılan kadınlar, onlara yardım etmek amacıyla bir para toplama işlemi yapılıyor. Toplanan bu parayı Kimmy alıyor ve New York’ta kalmaya karar verip, 15 yıl geride kalan hayatına devam ediyor.

Bir önceki yazımız olan Diablero Serüvenler Dizisi Nasıl Bir Dizidir?Diablero Serüvenler Dizisi Dizi İnceleme başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir